Odpady po obróbce aluminium – odbiór, recykling, utylizacja

Do oczyszczania metali niezależnych, takich jak aluminium, najczęściej używanym surowcem jest szkło. Mikrokulki szklane lub granulat szklany to materiał, który znajduje wykorzystanie w wielu branżach. Jednak jak każde ścierniwo w końcu się zużywa. Co zrobić z jego pozostałościami? Najprostszym rozwiązaniem jest przekazanie odpadów do utylizacji albo recyklingu.

Jak wygląda obróbka aluminium?

Najczęściej wykorzystywaną metodą oczyszczania aluminium jest szkiełkowanie (kliknij tutaj i dowiedz się więcej na temat szkiełkowania). Detal poddany procesowi szkiełkowania staje się gładki i czysty na długi czas. Dzięki zastosowaniu mineralnego ścierniwa niezawierającego żelaza uzyskana powierzchnia jest wybłyszczona lub satynowa. Do oczyszczania metali niezależnych wykorzystuje się mikrokulki szklane, granulat lub mączkę szklaną o różnych granulacjach. Obróbka przeprowadzana jest w specjalnych maszynach ciśnieniowych i inżektorowych.

Kulka szklana — recykling odpadów

Kulka szklana to ekologiczne ścierniwo wielokrotnego użytku. Poza zastosowaniem jej w obróbce powierzchni można ją wykorzystać w wielu gałęziach przemysłu. Ponieważ szkło jest bardzo odpornym materiałem i wykazuje właściwości odblaskowe, używane jest do produkcji farb i lakierów drogowych. Z różnych granulacji korzysta także branża budowlana. Kulka stosowana jest zamiast piasku w zaprawach i mieszankach betonowych, zwiększając ich właściwości termiczne oraz akustyczne. Natomiast większe granulacje ścierniw wykorzystywane są w branży dekoratorskiej. Mikrokulki szklane zyskały nawet uznanie w branży tekstylnej (jako wypełniacz do kołder obciążeniowych i sensorycznych).

Odbiór odpadów po obróbce aluminium

Zużyte ścierniwo po obróbce aluminium należy przekazać wyspecjalizowanej firmie, która zutylizuje je zgodnie z prawem i regulacjami środowiskowymi. Istotne informacje, które należy przekazać firmie przed odbiorem to rodzaj odpadu, jego, a także ilość i opakowanie.

Jeśli używasz kulek szklanych w swoim przedsiębiorstwie, możesz zamówić usługę odbioru i utylizacji odpadów. Korzystasz z innych ścierniw lub farb proszkowych? Również możemy je odebrać– kliknij i zobacz, z jakimi odpadami pracujemy na co dzień. Po rozmowie przygotujemy wycenę oraz ustalimy termin zabrania odpadów. Zostaną one przekazane wyspecjalizowanej firmie. Podczas odbioru wystawiana jest karta odpadu, która gwarantuje bezpieczeństwo w przypadku kontroli.

UseChat