Dotacje i finansowanie maszyn do obróbki powierzchni – Polska i UE

Obróbka powierzchni jest nieodłącznym elementem wielu branż. Wprowadzenie nowoczesnych maszyn, takich jak śrutownice wirnikowe, komory pneumatyczne czy kabiny piaskarskie, może znacząco zwiększyć efektywność procesów produkcyjnych. Dziś przyjrzymy się możliwościom finansowania i dotacjom dostępnym dla polskich firm działających w sektorze metalurgii, które planują rozbudowę swojego parku maszynowego o nowe urządzenia do obróbki powierzchni.

Dotacje na maszyny do obróbki w Polsce

W Polsce istnieje wiele programów i instytucji oferujących wsparcie finansowe dla przedsiębiorstw, które chcą zainwestować w nowoczesne maszyny do obróbki powierzchni. Jednym z kluczowych podmiotów oferujących dotacje jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Przykładem jest tegoroczny program „Automatyzacja i robotyzacja w MŚP”. Warto również zwrócić uwagę na dofinansowania oferowane na poziomie regionalnym. W każdym województwie istnieją programy wsparcia dla przedsiębiorców, które często obejmują inwestycje w technologie i maszyny.

Dotacje na rozbudowę parku maszynowego z Unii Europejskiej

Unia Europejska przeznacza ogromne środki na wsparcie rozwoju i innowacyjności w przedsiębiorstwach. Program Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki stworzony na lata 2021-2027, z budżetem wynoszącym aż 7,9 miliarda euro, otwiera nowe możliwości dla polskich firm w zakresie finansowania maszyn i rozbudowy parku maszynowego. Program FENG stawia nacisk na innowacyjność oraz ekologię, przy czym projekty związane z realizacją celów Europejskiego Zielonego Ładu będą miały wyższe szanse na wsparcie. Beneficjentami dotacji unijnych na zakup maszyn mogą być prywatni przedsiębiorcy, instytucje naukowe oraz konsorcja, łączące badania i biznes.

Innym programem jest ścieżka SMART. W tym przypadku, wnioskodawcy mają większą swobodę wyboru rodzaju działań, które chcieliby dofinansować. Dotacja na zakup maszyn jest możliwa, pod warunkiem że są one niezbędne do realizacji projektu Funduszu Europejskiego.

Ponadto istnieje także możliwość pozyskania finansowania poprzez kredyt technologiczny. Jest on skierowany do firm z sektora MŚP, które planują wprowadzenie nowych produktów lub usług, a także wdrażanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Kredyt ten może być wykorzystany na zakup maszyn produkcyjnych, adaptację oraz budowę hal produkcyjnych.

Rozbuduj swoją linię produkcyjną!

Jeśli jesteś właścicielem firmy z branży metalurgicznej i rozważasz rozbudowę parku maszynowego o nowe urządzenia do obróbki powierzchni, możemy Ci pomóc! W naszej ofercie znajdziesz innowacyjne śrutownice wirnikowe Kovo Staněk, takie jak:

  • Śrutownica przelotowa (tunelowa);
  • Śrutownica zawieszkowa (hakowa);
  • Śrutownica zawieszkowa z ruchomym blokiem turbin;
  • Śrutownica bębnowa;
  • Śrutownica stołowo;
  • Śrutownica stołowo-zawiesiowa.

Oczyszczarki są zaprojektowane z myślą o zwiększeniu efektywności i jakości obróbki powierzchni. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać szczegółowe informacje lub poznać referencje od naszych Klientów z całej Polski (kliknij tutaj, aby przejść do formularza).

UseChat