Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Prosimy o sprawdzanie nadawców wiadomości, które mogą Państwo otrzymać na swoje skrzynki mailowe. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

Malowanie proszkowe krok po kroku

W praktycznie każdej branży liczą się trwałość i estetyczne wykonanie, przez co malowanie proszkowe stało się popularną metodą nakładania farb i powłok ochronnych. Do zalet lakierowania proszkowego zaliczają się między innymi skuteczne zakrycie niedoskonałości, brak negatywnego wpływu na środowisko oraz ogromna ilość kolorów proszku do wyboru. W tym rozwiązaniu najważniejsze są cztery kroki: przygotowanie powierzchni, nałożenie farby, utwardzenie powłoki oraz kontrola jakości.

 

1. Odpowiednie przygotowanie powierzchni – śrutowanie

Lakierowanie proszkowe zawsze powinno zaczynać się od oczyszczenia powierzchni z zabrudzeń, nierówności i rdzy. Od odpowiedniego przygotowania elementów będzie zależała trwałość farby oraz jej przyczepność, dlatego ten element obróbki jest podstawą w procesie malowania proszkowego. Chcąc zapewnić najwyższą jakość malowania, elementy należy czyścić mechanicznie lub chemicznie. Trzeba to zrobić dokładnie, ponieważ nawet najmniejsze mankamenty mogą przyczynić się do rozwoju korozji. Należy również pamiętać o oczyszczeniu powierzchni z tłustych plam, które powodują odprysk farby oraz ewentualnym pokryciu elementu podkładem antykorozyjnym.

 

malowanie proszkowe łódź

2. Aplikacja farby proszkowej

Drugi etap procesu malowania to nałożenie farby w formie proszku, które odbywa się w specjalnej komorze. Kabina powinna być czysta i odpowiednio wentylowana. Przedmioty do malowania proszkowego zawiesza się na mocowaniach, a następnie przy pomocy pistoletów natryskowych nanosi się farbę na elementy. Aby osiągnąć estetyczny efekt, zazwyczaj wystarczy jedna warstwa lakierowania. Długość tego procesu jest różna, a zależy to od skomplikowania detali (im bardziej skomplikowany przedmiot, tym dłuższy czas malowania) oraz ich wielkości. Grubość nakładanej farby mieści się w przedziale 60-120 mikronów.

malowanie proszkowe łódź

 

3. Utwardzanie detali – malowanie proszkowe

Kolejnym krokiem w procesie malowania proszkowego jest utwardzenie farby i poddanie jej polimeryzacji. Polega to na topieniu lakierowanej powłoki. Nagrzewanie odbywa się w specjalnym piecu w temperaturze od 140 do 200°C – w niższej temperaturze proszek może nie być trwały, ponieważ podtrzymywany jest na podstawie siły elektrostatycznej. Po ostudzeniu wyjętych z pieca elementów są one gotowe do kontroli.

malowanie proszkowe łódź

 

4. Kontrola jakościowa

Ostatni krok to skontrolowanie gotowych elementów. Po utwardzeniu farby należy sprawdzić grubość powłoki. Ważne jest, aby kolor oraz stopień połysku zgadzały się z dokumentacją zamówienia. Jeśli wszystko się zgadza, można przejść do pakowania elementu oraz zakończenia realizacji.

 

Malowanie proszkowe to rozwiązanie wyjątkowo skuteczne, ekologiczne oraz tanie. Nadaje się do renowacji i zabezpieczenia elementów wykonanych ze stali, żeliwa, mosiądzu, czy też aluminium, dlatego jest to metoda wykorzystywana w różnych branżach. Powierzchnia po malowaniu proszkowym jest nie tylko starannie wykonana, ale też bardzo trwała. Jednocześnie polakierowane elementy zyskują odporność korozję, uszkodzenia mechaniczne i chemiczne, a także na warunki atmosferyczne.

 

Poszukując osób lub firm zajmujących się usługami malowania proszkowego, warto zwrócić uwagę, czy oferują oni również usługi profesjonalnego czyszczenia powierzchni, czyli śrutowania, piaskowania i szkiełkowania. Renowacja realizowana od początku do końca u jednego wykonawcy zapewnia jeszcze wyższą trwałość powłoki malarskiej.

 

W celu dokonania bezpłatnej wyceny usługi malowania proszkowegoproszę kliknąć tutaj. Nasz Doradca chętnie opowie o szczegółach i procesie współpracy.

 

 

UseChat