Śrut ostrokrawędziowy to inaczej śrut łamany. Jego parametry fizyczne umożliwiają wykorzystanie ścierniwa wszędzie tam, gdzie jest wskazana agresywna obróbka. Stosuje się go przede wszystkim do usuwania starych powłok ochronnych, zgorzelin, zendry i zadziorów, a także do oczyszczania elementów silnie skorodowanych. Szeroka granulacja (od GH 12 do GH 80) pozwala na precyzyjne dopasowanie ścierniwa do zadania. Dodatkowo na życzenie klienta przygotowywane są mieszanki, na które składa się śrut staliwny ostrokrawędziowy o różnej wielkości ziaren.
Śrut stalowy ostrokrawędziowy - charakterystyka
Śrut ostrokrawędziowy powstaje w wyniku kruszenia śrutu kulistego w specjalnych maszynach. Dzięki temu procesowi gładkie kuleczki pękają, stwarzając śrut o połamanych krawędziach. To właśnie dzięki nim znacznie zwiększają się zdolności ścierne materiału. Śrut ostrokrawędziowy znajduje zastosowanie głównie w urządzeniach o zamkniętym obiegu ścierniwa, takich jak komory do śrutowania oraz kabiny piaskarskie. Na tle innych ścierniw wyróżnia się niskim pyleniem, a także wysoką żywotnością. Śrut staliwny ostrokrawędziowy sprawdza się m.in. w
chropowaceniu powierzchni oraz usuwaniu powłok lakierniczych.
W naszej ofercie znajdziesz również
wysokowydajny śrut łamany - Diamant (
kliknij tutaj, aby dowiedzieć się szczegółów). Dzięki swojemu składowi chemicznemu i unikalnemu procesowi produkcji potrafi oczyszczać powierzchnię nawet 50% szybciej niż standardowe ścierniwa! Dodatkowo ma bardzo niski stopień zasolenia.
Twardości śrutu staliwnego ostrokrawędziowego
Śrut łamany oferujemy w trzech standardowych twardościach:
GP - 450-550 ± 40 HV (45-52 ± 2 HRC)
GL - 600-700 ± 45 HV (54-59 ± 2 HRC)
GH - 800-950 ± 60 HV (64-68 ± 3 HRC)