Czy śrutownica przelotowa TZNP usprawni procesy produkcyjne?

Śrutownica przelotowa to często wybierane rozwiązanie przez przedsiębiorstwa z branży metalurgicznej. Jest idealna do ciągłej obróbki elementów długich i płaskich. Precyzją dorównuje innym śrutownicom wirnikowym, ale jej wygląd znacznie różni się od konkurencyjnych urządzeń. Poniżej opisaliśmy najważniejsze cechy śrutownicy tunelowej oraz wyróżniki, które mogą zaważyć na jej korzyść podczas wyboru maszyny do śrutowania metali.

Śrutownice przelotowe – dla kogo?

Oczyszczarki tunelowe są idealnym wyborem dla osób poszukujących wszechstronnych maszyn do śrutowania. Sprawdzą się w obróbce ciągłej małych i średnich detali, jak i oczyszczaniu blach i rur. Ze względu na swoje rozmiary oraz długość rolotoków, śrutownice tunelowe świetnie poradzą sobie również z bardzo długimi detalami. Śrutownice przelotowe typu TZNP to najczęstszy wybór firm zajmujących się hutnictwem, obróbką profili, konstrukcji stalowych, a także fabryk i stoczni. Oczyszczarki tunelowe zalecane są również firmom, które chcą usprawnić swój proces produkcji.

Zalety użytkowania oczyszczarki przelotowej

Śrutownica przelotowa typu TZNP jest uniwersalnym urządzeniem, które można dopasować do potrzeb Klienta. Etap produkcji odbywa się z jego udziałem, dlatego śrutownicę tunelową można dostosować zarówno pod wymiary hali, jak i oczyszczanych elementów.

Rozwiązaniem, które usprawnia proces śrutowania jest wybór zabezpieczenia okien komory. Urządzenie wyposażone jest w gumowe zasłony, a na życzenie Klienta może mieć odmuchy i szczotki zgarniające śrut z oczyszczanych elementów.

Oczyszczarka przelotowa TZNP wyposażona jest w falowniki w turbinach, które są standardem w śrutownicach tej marki. Umożliwiają one płynne zarządzanie mocą maszyny. Ponadto, system separacji i filtracji ścierniwa w standardzie pozwala wprowadzić oszczędności do procesu i poprawić efektywność śrutowania.

Czym wyróżnia się śrutownica przelotowa TZNP?

Największym wyróżnikiem śrutownicy przelotowej spośród innych oczyszczarek wirnikowych jest jej rozmiar. Maszyna jest długa ze względu na rolotok, na którym umieszczane są detale i prowadzone do wnętrza oczyszczarki. Na życzenie Klienta zamiast standardowych rolek istnieje możliwość zamontowania siatki stalowej lub pasa gumowego.

Poza wymiarami na szczególną uwagę zasługuje komora śrutownicza, która oprócz odpornego na ścieranie topu, wyłożona jest również manganem i stalą hartowaną.

Podczas poszukiwania idealnej śrutownicy do zakładu produkcyjnego warto zwrócić uwagę na konstrukcję maszyny. Zazwyczaj urządzenia tunelowe do śrutowania mają wbudowany standardowy czołowy kołnierz silnika koła rzutowego. W śrutownicy przelotowej typu TZNP jest on zastąpiony modelem chronionym patentem. Podwójne ułożyskowienie wału i zabezpieczenie pierścieniem uszczelniającym wpływa na zmniejszenie kosztów konserwacji tych części konstrukcji i jednocześnie zwiększa żywotność oczyszczarki.

Poszukujesz śrutownicy wirnikowej do swojego procesu produkcyjnego? Jeśli nie jesteś pewny, jaki rodzaj maszyny do śrutowania będzie dla Ciebie odpowiedni, skontaktuj się z naszym Doradcą (kliknij tutaj, aby przejść do formularza kontaktowego).

 

śrutownica przelotowaŚrutownica przelotowa

UseChat