Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Prosimy o sprawdzanie nadawców wiadomości, które mogą Państwo otrzymać na swoje skrzynki mailowe. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

Wyłam się z pułapek cen! Jak mądrze oszczędzać na śrucie?

W dzisiejszych czasach, gdy konkurencja na rynku jest coraz większa, przedsiębiorcy szukają różnych sposobów, aby obniżyć koszty i zwiększyć zyski. Jednak skupianie się wyłącznie na cenie może prowadzić do nieprzewidzianych problemów i większych wydatków w dłuższej perspektywie czasowej. W dzisiejszym artykule przedstawimy korelację między wysokowydajnym śrutem VERA® ze standardowym śrutem kulistym. Dowiesz się, jak łatwo można wpaść w pułapkę cenową i na dłuższą metę ponieść większe wydatki, niż wprowadzać oszczędności.

Parametry wpływające na wydajność: Cykliczność, intensywność i generowany odpad

Jeden z naszych Klientów zdecydował się na zakup standardowego śrutu, ponieważ na pierwszy rzut oka wydawał się on tańszym rozwiązaniem. Jednak po przeanalizowaniu trzech głównych wskaźników jakości śrutu — cykliczności, intensywności oraz ilości generowanego odpadu na 500 cykli — okazało się, że śrut VERA® ma znacznie lepsze wyniki.

Pułapka cenowa: Dlaczego tanie śrutowanie może kosztować więcej?

Analiza jakości: Śrut VERA® kontra standardowy śrut kulisty

Pierwszym zauważalnym aspektem był duży spadek średnicy ziarna w przypadku standardowego śrutu. Choć firma nabyła go taniej, śrutowanie było bardziej czasochłonne. W rezultacie firma wydała więcej na cały proces, ponieważ zwiększyły się koszty energii elektrycznej, wzrosło zużycie ścierniwa, a ilość śrutowanych elementów w czasie pracy operatora znacznie się zmniejszyła. W porównaniu do tego śrut kulisty VERA® zapewnił efektywniejsze śrutowanie. Charakteryzował się o 38% wyższą cyklicznością, co oznaczało większą skuteczność. To zaś skutkowało mniejszymi kosztami procesu śrutowania.

Kolejną kwestią wartą uwagi był wskaźnik generowanego odpadu na 500 cykli. Standardowy śrut produkował więcej pyłu i zawierał niepotrzebne ziarna, które mogły negatywnie wpłynąć na proces. Z kolei śrut VERA® generował o ponad 30% mniej odpadu niż standardowy śrut.

Trzecim badanym parametrem była intensywność śrutowania. Została zbadana testem Almena, który polega na pomiarze wygięcia metalowych pasków poddanych obróbce badanym ścierniwem. W tym przypadku śrut kulisty VERA® również osiągnął lepsze wyniki, co wskazuje na większą siłę i skuteczność przy śrutowaniu powierzchni.

Podsumowując, przedsiębiorcy powinni zwracać uwagę nie tylko na cenę, ale również na wskaźniki jakości śrutu. Dopiero analiza parametrów, takich jak cykliczność, intensywność i ilość generowanego odpadu pozwoli ocenić rzeczywistą wartość i potencjał oszczędności danego produktu. W przypadku naszego Klienta wybór standardowego śrutu tańszego na fakturze okazał się kosztownym błędem, który prowadził do większych wydatków i mniejszej wydajności w procesie produkcyjnym.

Dlatego zachęcamy przedsiębiorców do rozważnego podejścia przy podejmowaniu decyzji zakupowych. Wartościowy produkt może przynieść oszczędności i poprawić efektywność całego procesu śrutowania. Cena nie zawsze odzwierciedla prawdziwej wartości danego produktu. Jeśli chcesz przeprowadzić analizę sitową i porównać standardowe ścierniwo z wysokowydajnym, skontaktuj się z nami! Zorganizujemy wizytę naszego technika, który sprawdzi ustawienia maszyny i pobierze próbki śrutu – kliknij tutaj, aby przejść do kontaktu.

UseChat