Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Prosimy o sprawdzanie nadawców wiadomości, które mogą Państwo otrzymać na swoje skrzynki mailowe. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

Szanowni Państwo. Dostajemy informacje o próbach podszywania się pod firmę Alumetal-Technik przez zagraniczne firmy. Jeżeli otrzymają Państwo maila, którego nadawcą jest ktoś inny niż Alumetal-Technik nie należy otwierać załączników. Podejmujemy odpowiednie kroki w tej sprawie.

Oczyszczanie butli gazowych – Case Study

Firmy zajmujące się obróbką powierzchni mogą mieć problemy w wielu obszarach. Niestety nie każdy wie, jak je rozwiązać. Często wiąże się to ze zmianą sposobu obróbki, wymianą materiałów i urządzeń, a nawet zamknięciem danego działu. Jednym słowem – koszty. Dziś w artykule znajdziesz informacje na temat tego jak się ich pozbyć, na co zwrócić uwagę i jak planować swoje procesy produkcyjne. A to wszystko na przykładzie firmy naszego Klienta zajmującego się oczyszczaniem butli gazowych.

Doradztwo techniczne – jak to wygląda?

W każdej firmie zajmującej się obróbką powierzchni priorytetem powinno być zidentyfikowanie problemów występujących w tym obszarze. Czemu? Nawet z pozoru błaha sprawa (np. nieodpowiednia granulacja śrutu) może wpłynąć na cały proces. A to wiąże się z niepotrzebnymi wydatkami. Dlatego na spotkanie doradcze umówiła się z nami firma zajmująca się regeneracją butli gazowych. Wizytacja polega na odwiedzeniu Klienta w siedzibie firmy. Najpierw rozmawiamy z Klientem i zbieramy informacje na temat tego, jak obecnie wygląda proces obróbki, jakie są z nim związane wyzwania i problemy. Następnie oglądamy park maszynowy i detale, którymi Klient zajmuje się na co dzień. Sprawdzamy stan maszyn, separatora, filtrów i innych części maszyn. Pobieramy również próbki ścierniwa do analizy, żeby później przekazać Klientowi dokładne wskazówki w związku z poprawą procesu. Po szczegółowym wywiadzie i ocenie składowych procesu obróbki powierzchni przystępujemy do rozwiązania problemów Klienta.

Problemy Klienta w procesie śrutowania

Firma regenerująca butle gazowe korzysta z dwóch śrutownic dedykowanych do tego procesu. W ostatnim czasie, który jest wyjątkowo trudny dla wielu branż, Klient zamawia ścierniwo od kilku dostawców. Coraz bardziej nie radzi sobie z procesem, przez co zwraca się do nas z prośbą o wsparcie i dobór właściwego śrutu. Okazało się, że maszyny nie miały systemu separacji, co drastycznie zmniejszyło skuteczność śrutowania. W jednej z maszyn był on przekształcony tak, że klapa nie dochodziła do końca separatora. W drugiej klapa była zdjęcia całkowicie, więc śrut mimowolnie spadał. Po pobraniu próbek gołym okiem było widać, że śrut nie jest oddzielany właściwie. W zbiorniku można było znaleźć ścierniwo, pył, a nawet cząstki farby proszkowej zdejmowanej z butli gazowych.

Rekomendacje dla firmy

Dla Klienta najważniejsze są:

  • czas śrutowania,
  • jak najczystsza powierzchnia po śrutowaniu,
  • niezbyt wysoka chropowatość.

Aby ulepszyć proces w każdym z tych obszarów, zaleciliśmy firmie dostosować proces do realiów stosowania śrutu VERA®. Dopiero po dopasowaniu niektórych elementów można wdrożyć ścierniwo, które pozwoli zaoszczędzić i przyspieszy czas śrutowania. Klient dostał 3 rekomendacje w układzie separacji, bez których poprawa wydajności nie byłaby możliwa.

Układ separacji ścierniwa

Spora część naszych Klientów boryka się z problemami w układzie separacji, który jest „sercem” maszyny wirnikowej (więcej na ten temat przeczytasz w tym artykule). Odpowiada za utrzymanie właściwej mieszanki operacyjnej, pozbycie się zanieczyszczeń i pyłów, a także zwiększa żywotność turbin. Jeżeli nie jesteś pewny, czy separacja w Twoich śrutownicach działa poprawnie, skontaktuj się z naszym Doradcą. Umówimy się na bezpłatną konsultację i pomożemy Ci zwiększyć efektywność w procesie obróbki powierzchni.

Kliknij tutaj, aby przejść do formularza kontaktowego.

UseChat